...

Jak se obléci na těhotenské focení v zimě

Co na sebe

Těhotenské focení v zimě

Rady a tipy, jak se připravit na venkovní těhotenské focení, abyste nezmrzla a přesto vám to slušelo.

Lákají vás těhotenské fotky v přírodě, ale termín focení vychází na chladné měsíce? Nastávající maminky se často ptají, jak se obléci, aby jim to slušelo, zvýraznily bříško a přesto zcela nevymrzly.

Nejprve malý všeobecný úvod, než se dostanu k samotným tipům na lichotící těhotenské oblečení v zimě.

Sama jsem zastáncem přirozenosti, ale na druhou stranu, dobrá příprava klienta velice pomůže krásným fotkám. A proto mám pro vás několik základních rad.

Tipy jak se připravit na focení

Pokud se chcete s radostí koukat na své fotografie s pocitem, jak vám to slušelo, nezanedbejte alespoň malou přípravu! Samozřejmě, že se nemusíte hned objednávat ke kadeřnici a vizážistce, ale dbejte na upravenost a zamyslete se nad tím, co si obléci.

Co se týče vlasů a make-upu, záleží, v čem se cítíte dobře. Pokud to zvládáte, doporučuji si vlasy pěkně upravit, hlavně v případě rozpuštěných vlasů je dobré vzít si s sebou na focení hřeben. Naličte se, jak jste zvyklá, ať nemáte pocit, že jste na fotkách „nahá“ a nebo naopak „zmalovaná“.

Také velmi doporučuji, pokud to jde, pořádně se na focení vyspěte, spánek dělá divy a všichni víme, že únava na kráse nepřidá.

Jak se obléci na zimní těhotenské focení

 

U mne máte dvě možnosti:

Pokud máte ráda dlouhé šaty, můžete využít zapůjčení některých z mých mnoha šatů pro těhotenská focení. Některé jsou pro otužilé maminky, jiné mají dlouhé rukávy, takže se pod ně můžete i podvléci (termoprádlo a podobně, případné nerovnosti pod šaty vyřeší retuš). Některé jsou dokonce z teplé pleteniny.

Pokud dáváte přednost vlastnímu oblečení, nezoufejte!

Zkusíme vymyslet něco, co je slušivé a najdete to i u sebe v šatníku!

Zde je několik tipů:

1) Vrstvěte!

Zaprvé, vypadá to pěkně, zadruhé, můžete na chvíli některou vrstvu sundat, bude-li potřeba. Ideální jsou rozepínací svetry, plédy, kabátky, vše, co může odkrýt vaše krásné bříško. Pokud je to možné, vyhněte se bundám (raději bych pak doporučila více se podvléci a na čas focení je prostě sundat).

2) Zdůrazněte bříško!

To je přece i důvod těhotenského focení, ne? Určitě jste si po dobu těhotenství všimly, že klasické poučky o volném těhotenském oblečení nějak nefungují. Naopak, velmi pěkně vypadají úplé oděvy, které bříško obepnou nahoře i dole a neudělají z vás stan (má vlastní zkušenost z těhotenství). Proto takový úplý oděv doporučuji jako první (triko, tunika, šaty) případně, máte -li, i druhou vrstvu oblečení (svetr).

3) Hrajte si s doplňky!

Na fotkách vypadají skvěle a ještě zahřejou! Šály, čepice, rukavice, deky

4) Slaďte se!

Tady je to už trochu těžší, zvláště, když se budete fotit ještě třeba s partnerem nebo dalšími dětmi. Chápu, že těhotenský šatník máme jen na chvíli a těžko se v něm vybírá, ale pokud se vám to povede, bude to super! Ideální je začít od člena, na kterého se oblečení vybírá nejhůře a pak doladit zbytek. Pro inspiraci můžete mrknout na mou nástěnku na pinterestu – barvy ve fotografii.

A hlavně se můžete podívat na mnoho krásných zimních těhotenských outfitů, které jsem pro vás shromáždila.

Doufám, že vám mé rady pomohly a usnadní vám rozhodování, co na sebe, až se půjdete fotit a bude chladno. Pokud se rozhodnete pro šaty ode mne, můžeme je vyzkoušet těsně před focením v ateliéru, nebo je vezmu na focení dle naší domluvy.

A pokud byste ještě neměly domluven svůj termín, můžete tak učinit třeba zde.

Mimochodem, víte, že si u mne můžete těhotenské, novorozenecké i rodinné focení užít i ve snovém duchu? Pokud máte zajímavé téma, které vás láká ztvárnit, nebo jen chcete fotografie ve fineart kvalitě, stačí mi říci a vymyslíme koncept, jak zachychytit nejdůležitějších momenty vašeho života.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.