Jak se připravit na rodinné focení v přírodě

jak se připravit na

Rodinné focení v přírodě

Nachystejte se na vaše venkovní focení, aby vám to všem slušelo.

Pokud chcete opravdu krásné fotografie, je dobré nezanedbat malou přípravu. Neznamnená to, že by se ženské osazenstvo nutně muselo objednávat ke kadeřnici a vizážistce,  ale je skvělé, když budete dbát na upravenost a zamyslíte se nad oblečením  a to nejen u sebe, ale u celé rodiny.

Líčení a vlasy

Na rodinné focení do přírody doporučuji přirozenné líčení a nějaký nenucený  ležérnější účes. V případě rozpuštěných vlasů si sebou raději na focení přibalte hřeben, vítr sice umí dodat na atmosféře, ale někdy i pěkně potrápit.

 

Co na sebe?

Záleží na tom, jak chcete, aby fotky vyzněly. Něco jiného je, když budeme fotit stylizovaný portrét a něco jiného, když bude chtít rodina prostě hezké fotky. 

Ze všeho nejdůležitější je, abyste se ve svém oblečení cítili dobře, protože vaše nálada bude na fotkách znát.

Je skvělé, když se vám podaří sladit, podpoříte tím dojem, že patříte k sobě. Přidávám odkaz na mé inspirační galerie na pinterestu.

Jaké zvolit barvy?

  • různé barvy vyvolávájí různé nálady, a to také v kombinaci s prostředím, kde jsou pořízeny.
  • s neutrálními barvami nezkazíte nikdy nic, budou ladit ke všemu, jen bych asi dala pozor na černou, ta je hodně tvrdá a s fotkami v přírodě příliš nekoresponduje (samozřejmě, pokud je záměrem vyjádřit určitou drsnost, pak je černá super, ale více se hodí do městského a industriálního prostředí)

  • můžete také pracovat s výraznými barvami a jejich kontrastem s okolní přírodou :
  • fialová a modrá v konstrastu se zlatavým listím podzimu
  • červená s okolní zelení, velmi dobře ke svěže jarní zelené vypadá také výrazná modrá, typická je také kombinace neutrálních barev a červené na vánoční focení, jelikož vypadá pěkně na sněhu)
  • a nebo naopak s jejich podobným barevným laděním (žlutý kabátek či šaty do podzimní krajiny).

  • bílá, růžová a všechny pastelové odstíny jsou něžné, typicky se využívají u miminek nebo těhotenského focení a prostě všude, kde chcete vytvořit vílí atmosféru…
fotka dívky v sakurách
  • u jednotné stylizace je jednodušší začít od člena, který má méně oblečení na výběr, zbylí členové se mu snáze přizpůsobí

Čemu se vyhnout

  • Nedoporučuji oblečení s výraznými nápisy či vzory, neboť příliš poutají pozornost.  Stejně tak je to s příliš výraznými fosforeskujícími barvami, které navíc málokomu opravdu sluší.
  • Dejte také pozor, aby oblečení nebylo nějak poškozené, zvláště hodně žmolkovaté, což jde na fotkách při určitém světle hodně vidět.

Pokud si nebudete jistí, vemte si na focení více oblečení a doplňků, ráda vám poradím přímo na místě.

Další tipy

Pokud je to možné, slaďte stylově boty s outfitem, do přírody se hodí přírodní barvy, jednobarevné boty, žádné příliš sportovní křiklavé modely (stejně tak nepatřičně působí třeba lodičky na jehlovém podpadku, se kterými se budete s největší pravděpodobností zabodávat do trávy).

Oblečení a přípravám se věnuji také v dalších článcích na mém blogu:

Jak se obléci na těhotenské focení v zimě.

Co vzít dětem?

Malým dětem vemte jejich oblíbenou hračku, pokuste se vzít tu, která vám nebude případně vadit na fotkách, někdy se jí děti opravdu nechtějí vzdát.

Pokud se budete bát položit malé děťátko na trávu a kamínky, vemte třeba deku neutrální barvy nebo šátek.

Je fajn mít také nějaký úplatek ve formě jídla (většinou se jím alespoň na chvíli zabaví i ty nejneposednější děti). Před focením prosím zkontrolujte, zda jsou děti čisté, bez drobečků či třeba ospalek atd.

Děti připravte citlivě

Milí rodiče, prosím, nebuďte na děti přísní, když focení ani přípravy nepůjdou dle vašeho plánu.

Stejně jako vy, děti se potřebují u focení cítit bezpečně, aby mohly být samy sebou.

Pokouším se odhadnou povahu každého dítěte, aby mi věřilo a pustilo mne do svého prostoru a trochu spolupracovalo.

Opravdu záleží i na procesu před celým focením. Pokuste se na něj s dětmi připravit bez stresu, tak aby se na něj děti samotné těšily. Představte jim focení jako společnou chvíli, kde si užijete čas v přírodě.

Pokud si dítě  nebude chtít obléci, co jste mu vybrali, a bude trvat na svém oblíbeném (a pro vás bláznivém) oblečení, přijměte to jako záznam určitého období.

Občas funguje, když uděláte obě varianty – dovolíte dítěti fotit se v jeho oblíbeném outfitu a poprosíte ho, zda by se na pár snímků převléklo do oblečení, které se zase bude líbit vám.

V každém případě, nemá smysl se kvůli přípravě a oblečení na dítě zlobit, jelikož to může negativně ovlivnit jeho náladu při focení.

….

 

A nejdůležitější rada pro vás všechny? Přijďte si focení hlavně užít.

 

 

Napište komentář