Focení v květech

jak se připravit na

Focení v květech

Jaro, to je sen sám o sobě... a ty fotky, kterým dává vzniknout!

Toužíte po svěžích fotografiích s pastelovými barvami a vzdušnou atmosférou? Pak je vaším obdobím rozhodně jaro. Nic nevykouzlí čarokrásnější a něžnější atmosféru než záplava nadýchaných kvítků a pomalu se snášející okvětní plátky.

Romantičky, toto je čas právě pro vás.

Jsem čistá duše a miluji jaro. Možná to tak nevypadá. Třeba na vás mé fotky působí tajemně nebo dokonce temně. To proto, že každé téma a období pojímám trochu jinak a vyzdvihuji jeho přednosti a to co z něj cítím.

A jaro si zaslouží lehký háv.

fotka dívky v sakurách

Přiznám rovnou, nemám žádné snové fotky focené na jaře – loni to přísný lockdown neumožnil. Věřím, že letos tomu bude jinak.

Takže se dnes koukneme na mou rodinnou a portrétní tvorbu. Věřím, že ve výsledku jsou mé fotky snové i bez dlouhých šatů a fantasy úprav. Protože atmosféra jara snová je.

Kdy fotit?

U jarního focení je důležité plánování. Každý keř a strom má svou dobu kvetení, je hezký jen chvíli, a aby to nebylo lehké, každý rok se doba mění dle počasí.

Máte oblíbence? Trnky? Sakury? Magnolii? Jabloně? Šeříky? Raději mi dejte o svém záměru vědět před kvetoucí sezónou, ať to neprošvihneme. 

Co si obléct?

Záleží na barvě květů. Můžeme k nim ladit tón v tónu, nebo využít kontrastů. Mám ráda pastelové odstíny růžové, modré, krásně bude vypadat bílá a šedá, ve fialových šeřících pak fialová.

Sama mám raději romantičtější přístup, ale ani v černé se nemusíte fotek v květech vzdávat.

Rozhodně se vyhněte výrazným vzorům, nápisům a fosforeskující barvám. Ty mohou mít své opodstatnění jinde, ale na jemně laděných fotografiích nebudou vypadat nikdy dobře.

Před focením s vámi ráda zkonzultuji vybrané oblečení přes messenger. Můžete využít i služby zapůjčení šatů a rekvizit, které pro své klientky pořizuji.

Malý tip pro všechny snílky: Jaro se úplně nabízí jako kulisa k fantasy vílím fotkám.

Drobnosti, které pomáhají

Dobře se vyspěte a krásně upravte, ať se cítíte skvěle. Na fotky se vaše pocity vždy přenesou. Pokud to situace dovololí, ráda vám doporučím mou vizážistku, která vám také upraví vlasy.

Nebojte se, že jste nefotogenická. Uvolněte se a nechte vše na mne – vím jak vás napózovat, aby vám to slušelo. Mám citlivé oko a vybírám ty nejlichotivější úhly a okamžiky.

Pokud přijdete s rodinou, nikoho nenuťte. Dětem o focení povězte předem a pozitivně je motivujte. Udějete z něj událost, na kterou se budou těšit. Těm nejmenším vemte oblíbenou hračku a něco dobrého.

Pokud vám zde ještě něco chybí, ráda vám na všechny otázky odpovím telefonicky  před focením.

Teď už stačí jen rezervovat termín a těšit se na krásný zážitek a fotky.

Napište komentář